شركت تولیدی پاکنام که در گذشته « اسنو » نامیده میشد، در بهار سال ۱۳۴۱  توسط عده‌اي صنعتگر با تجربه در صنعت شوينده در فضایی به مساحت ۴۸۰۰ متر مربع در منطقه‌ي سعادت‌آباد تهران بنیان گذاشته شد و بعنوان يكي از نخستين كارخانه‌های توليد پودر لباسشویی خاورميانه به بهره‌برداری رسید.

شركت اسنو ظرف مدت ۱۰ سال از زمان تاسیس، با اعمال تغييرات كيفي و كمي در ماشين‌آلات و ارتقای توانمندی  نیروهای انسانی توانست در سال ۱۳۵۱ ظرفیت توليد ساليانه پودر لباسشویی خود را به میزان ۹ برابر افزایش داده و به مرز ۵۰۰۰ تن در سال برساند.

نام شرکت  اسنو پس از پيروزی انقلاب اسلامی به پاکنام تغییر یافت و همگام با  آغاز عصر سازندگي و با توجه به نياز روزافزون كشور به محصولات شوینده؛ این شرکت با هدف کمک به ارتقای سطح بهداشت و سلامت جامعه ، با همكاری مهندسین مجرب  اروپایی و با بهره‌گیری از مدرن‌ترين تكنولوژی روز صنعت تولید پودر لباسشویی دنیا ، كارخانه‌ی جديد خود را با ظرفیت اسمی سالانه بالغ بر ۱۲۰۰۰۰  تن در زمینی  به مساحت ۲۲ هکتار در منطقه بوئین زهرا در نزديكي شهر قزوين تاسیس نمود.

شرکت پاکنام در سال ۱۳۷۱ بخش عمده‌ای از محصولات بهداشت البسه خود مانند پودر لباسشویی ماشینی خود را با برند تاپ وارد بازار نموده است. این برند طی سال‌ها موفق شده است در بازار پودر لباسشویی کشور سهم خوبی داشته و باتوجه به معرفی مایعات لباسشویی تخصصی تاپ در سال ۱۳۸۴ و همچنین سایر پاک‌کننده‌های خانگی درسال‌های آینده بخش عمده‌ای از بازار شوینده کشور را به خود اختصاص خواهد داد.